Jak se zachránit při zesplatnění úvěru, dluhu či hypotéky se zástavou?

Zesplatnění dluhu je velmi nepříjemnou situací, která často končí návštěvou exekutora. Není to ovšem nutnost, stačí se svým problémům postavit čelem a začít je řešit. My vám rádi podáme pomocnou ruku. Zanechte nám kontakt, ozveme se vám a společně probereme podrobnosti.

Zanechte nám kontakt a vše ZDARMA vysvětlíme

  Zesplatnění úvěru znamená, že po vás věřitel bude chtít splatit najednou celou dlužnou částku včetně úroků. Přijdete o možnost měsíčních splátek, budete muset splatit vše ve stanovené lhůtě, která bývá typicky 30 dní.

  Kdy hrozí zesplatnění úvěru?

  Zesplatnění dluhu věřitelé obvykle požadují tehdy, když dlouhodobě nesplácíte svoje závazky. V zákoně je doba přímo definovaná, podle ustanovení §506 zákona 513/1991 Sb. může věřitel žádat zesplatnění úvěru, pokud dlužník dluží více než dvě splátky či jednu splátku po dobu delší než tři měsíce. Nemusíte se však bát, že by se vše stalo zničehonic. Obvykle tomu předchází řada e-mailů, SMS, upomínkových dopisů a telefonických výzev.

  Méně často se pak objevují jiné důvody pro zesplatnění. Může jít například o uvedení nepravdivých informací v žádosti o úvěr. Zesplatnění věřitelé požadují po rizikových klientech (narkomani, gambleři, vážně nemocní atd.)

  Může vás potkat nejen zesplatnění běžného úvěru, ale také zesplatnění hypotéky se zástavou, což je ještě větší průšvih, protože přijdete o zástavu a spolu s tím kolikrát o střechu nad hlavou. Výše uvedené podmínky ovšem platí pro úvěry fyzických osob. Pro podnikatele funguje něco jiného, podrobnosti jsou vždy definované v uzavírané smlouvě.

  Co dělat, abyste se vyhnuli exekuci?

  Bylo vám doručeno zesplatnění úvěru? Neváhejte a okamžitě začněte jednat. Jednou z variant je kontaktovat přímo věřitele, pokud nebudete hrát mrtvého brouka, jistě s vámi bude jednat a možná se nakonec přece jen dohodnete na splátkovém kalendáři či odkladu splátek.

  Další možností je refinancování. Jednu půjčku prostě zaplatíte dalším úvěrem. Nikdy se do toho ale nepouštějte sami a obraťte se na odborníky, kteří refinancování nabízí. Pomohou vám vybrat vhodný úvěr, jehož splácení zvládnete lépe.

  Rádi vám pomůžeme zesplatnění vyřešit

  Našim klientům nabízíme i další řešení. Pomáháme jim vybrat vhodné refinancování nebo získat peníze jinak, ještě než jim domů přijde exekutor. Důležité však je rychlé jednání. Proto neváhejte, vyplňte naši online žádost, my vám zavoláme a dohodneme všechny podrobnosti.

  Zanechte nám kontakt a vše ZDARMA vysvětlíme